Informácie

Na pozemku s výmerou viac ako 1 hektár sa nachádzajú dve časti, na ktorých môžu súčasne táboriť dve skupiny skautov, prípadne je možné obidve časti prenajať jednej veľkej skupine. Na oboch častiach sa nachádza identická výbava.

Táborisko disponuje stanmi s drevenou základňou (tzv. podsada) v počte 24. Na dolnom táborisku býva postavených zvyčajne 14 týchto stanov, na hornom 10, je však možné to usporiadať podľa aktuálnych potrieb. Na hornom táborisku sa nachádzajú dva stany Tee-Pee. Vo vybavení táboriska máme aj tzv. hangár, veľký stan o rozmeroch cca 10 x 5 m.

Na oboch táboriskách sa nachádzajú prístrešky, ktoré slúžia ako spoločenská miestnosť a kuchyňa. Každý prístrešok má vo výbave veci na prípravu a servírovanie jedál (kotol, poľná kuchyňa, plynové horáky). Za poplatok je možné objednať 10 kg plynovú fľašu. Každé táborisko má vlastný uzamykateľný sklad, poľnú umývarku (voda nie je pitná) a obďaleč v lese suché záchody (latríny). Na táboriskách sú tiež sprchy.

Kuchyne disponujú základným vybavením – veľké i menšie hrnce, panvice, varechy, misky, nádoby na čaj a vodu. V prípade potreby je možné ďalšie vybavenie zakúpiť v Banskej Štiavnici v obchode Dužina pri Lídli. V skladoch sa nachádza náradie, ako sekery, lopaty, krompáče, pílky a pod.

Na táborisku je tečúca voda, ktorá pochádza z neďalekého rezervára, avšak nie je vhodná na pitie. Pitnú vodu dovážame podľa potreby táborníkov v bandaskách (zvyčajne každý druhý-tretí deň, prípadne podľa dohody).

Na táborisku nie je elektrická energia. Je možnosť zapožičať benzínový generátor elektrickej energie a tiež aj chladničku.

Upozornenie!

Hlučné zábavy s reprodukovanou hudbou na táborisku nie sú povolené. Rešpektujme prírodu a tiež hotelových hostí.

Návrat hore